TOIDUL ON IMELINE VÄGI

Vaarikarullid

3.50 €

Looduslikud, madalal temperatuuril kuivatatud vaarikarullid, ilma lisatud suhkruta ning e-ainete vabad. 

Kogus pakendis: 50g

Kategooria: .

Toortoit, kuivatatud madalamal temperatuuril kui +42˚C.

100g toote valmistamiseks kulub 500-600g toormaterjali.

Koostis: banaan, vaarikas (40%).

Ilma lisatud suhkruta!

Säilitada toatemperatuuril kuivas kohas.

Toitumisalane teave 100g toote kohta:

Energiasisaldus 1384 kJ/ 382 kcal

Rasvad 1,56 g

-millest küllastunud rasvhapped 0,27 g

Süsivesikud 66,5 g

-millest suhkrud 65,1 g

Valgud 5,01 g

Kiudained 13,8 g

Sool 0,067 g

Banaanid on väga head kaaliumi ja vitamiini B6 allikad. Samuti sisaldavad nad C vitamiini, kiudaineid, riboflaviini (vitamiin B2), magneesiumi, biotiini ja süsivesikuid. Kuna banaanide veesisaldus on väiksem kui teistel puuviljadel, siis sisaldavad nad rohkem kaloreid ja nende suhkrusisaldus on suurem. Üks väiksem banaan (ca 100g)  sisaldab 89 Kcal, 1,1g valku, 0,3g rasva, 22,8g süsivesikuid, millest 2,6g on kiudained ja 12,2g naturaalsed suhkrud (glükoos, fruktoos, sukroos); 358mg kaaliumi, 27mg magneesiumi ja 5m kaltsiumi.

Keskmine banaan sisaldab ca 440 mg kaaliumi ja ainult 1mg naatriumi. Kaalium on üks tähtsamaid elektrolüüte, mis reguleerib südamefunktsioone,  vee hulka kudedes ja vererõhku. Kaalium on vajalik ka osade ensüümide aktiivsuse tagamiseks, lihaste töö tagamiseks, valkude ja süsivesikute ainevahetuseks, hapnikuvahetusel, sest seda leidub erütrotsüütides, neerudest mürgiste ülejääkide eraldamise stimuleerimiseks, naha tervisele.

Kaaliumi vajadus suureneb oksendamise ja kestva kõhulahtisuse korral, rohke higistamise korral, diureetikumide kasutamisel, kaaliumi suurenenud väljutamisel uriiniga, mis võib olla tingitud: ülemäärasest naatriumi,  kohvi, suhkru ja/või  alkoholi tarbimisest ning  madalast veresuhkru tasemest.

Kaaliumi puudujääk võib kujuneda: seedetrakti haiguste põdemisel, suhkurtõve puhul, kestval ühekülgsel toitumisel ja pideva stressi korral.

B6 vitamiin on vajalik süsivesikute, rasvade ning valkude lõhustamiseks ja kasutamiseks, glükogeenist energia tootmiseks, antikehade ja punaste vereliblede moodustumiseks, veresoonte, igemete ja hammaste tervise tagamiseks, tsentraalse närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks, B12-vitamiini ja magneesiumi täielikuks imendumiseks, aitamaks saavutada tasakaalu naatriumi ja kaaliumi vahel, mis omakorda reguleerivad organismi vedelikutasakaalu ja parandavad närvi- ja lihassüsteemi normaalset funktsioneerimist.

Ülevaated


Ole esimene, kes kirjutab ülevaate tootele “Vaarikarullid”

*