Uued müügikohad

 

Kallid kliendid!

Meie tooted on müügil nüüd kõigis Bio4You kauplustes!!!

 

Järve Keskus, Pärnu mnt. 238, 11624 Tallinn

Foorumi Keskus, Narva mnt. 5, 10117 Tallinn

Pärnu Kaubamajakas, Papiniidu 8/10, 80010 Pärnu

Rakvere Põhjakeskus, Haljala tee 4, 44415 Rakvere

 

bio4you

Maitsvate kohtumisteni!!!

Toortoitu saab nüüd ka lihtsamalt kätte!

anneli-post-valmistab-kodukoogis-madalal-temperatuuril-kuivatatud-marjarulle-69815255

Ettevõtlikud naised hakkasid valmistama toorsnäkke, mis järjest jõuavad ka poodidesse.

Toitumisnõustajaks õppinud tartlannal Anneli Postil tuli inimesi õpetada viis korda päevas sööma ja vett jooma.

“Enamasti süüakse õhtul ja suur ports ning siis on ülekaaluga probleeme,” märgib ta.

Tänapäeva suur häda on ka see, et pole aega süüa teha. Siis haaratakse midagi poeriiulilt – enamasti mitte väga tervislikku.

Teistele nõu andes said selgemaks ka Posti enda vaated. “Toitumise teemaga rohkem tegeldes jõuad paratamatult toor- ja taimetoiduni,” tunnistab naine.

Eelmisel suvel tuli tal mõte teha marjadest ja köögiviljadest suupisteid, mida on kuivatatud natuke üle 40 kraadi juures, et säiliks vitamiinid ja ensüümid.

Post astus aga veel sammu edasi. “Tahtsin neid teha ilma suhkrut lisamata. Sel juhul tuleb magustamiseks kasutada datleid ning banaane,” väidab kõrgharidusega toiduainete tehnoloog.

Nii saab magusaks maasikatest, vaarikatest, kirssidest, mustadest sõstardest, mustikatest ja pirnidest valmistatud puuvilja- ja marjarullid.

Soolastel toodetel on põhjaks aga linaseemned, millele lisatud köögivilju ja maitsetaimi.

Teadlikke väga vähe

Esmalt valmistab Post püree, mille kuivatab madalal temperatuuril. Saadud “lehed” keerab ta rulli ja lõikab tükkideks. Hermeetilises pakendis säilivad need pool aastat.

Kuna oma pere jaoks tehtud suupisted olid maitsvad, otsustas naine kolmanda lapse järel loobuda palgatööst, luua oma ettevõtte ja hakata koduköögis marjarulle ja soolaseid snäkke ka müügiks valmistama.

Tänavu aprillis jõudsid esimesed OÜ Toiduvägi tooted turule – algul Lõunakeskuse laadale, edasi sealsele taluturule, Tartu ja Tallinna Kaubamajja ning loodustoodete poodidesse.

Praegu on sortimendis kuus magusat ja kolm soolast toodet, kusjuures neid saab tellida ka vastavatud e-poe kaudu.

Toodete kauplusse võtmine oleneb põhiliselt sellest, kui teadlik on toortoidust ostujuht.

Samas tunnistab väikeettevõtja, et tegu on küllaltki kallite toodetega. Pärast kuivatamist jääb massist ju alles vaid viiendik. See on ka põhjus, miks peaks neid snäkke süües kõrvale vett jooma.

Üks 50grammine pakk marjarulle sisaldab 300 grammi toormaterjali ehk poolteist banaani ja suure peotäie marju.

Põhitoidukordade vahele neid näksides on võimalik ka kiire elutempoga inimestel süüa pool kilo puu- ja köögivilju ning marju päevas.

Post kurdab, et teadlikke kliente on esialgu väga vähe. Sama meelt on Saaremaal seemnetest ja aiaviljadest batoone valmistav Kati Mäekallas.

“Teen toodet, mida ei osata soovida, kuna ei teata, et see on olemas,” tõdeb ta.

Kaks aastat tagasi madalal temperatuuril kuivatatud seemnebatoone tegema hakates oli Mäekallas justkui teerajaja, kuna sellist kraami polnud siinsetes poodides müügil. Tema valmistatud kolme sorti soolased ja nelja sorti magusad batoonid sisaldavad seemneid, köögivilju, marju ja idusid.

Mäekallase osaühingu Good Mood Food sortimendis on nüüdseks ka kolme sorti küpsised, mis nisu-, piima-, muna- ja suhkruvabad.

Nimelt jõudis kaseiini ehk piimavalgu seedimatuse murega naine tervisealast kirjandust lugedes ja USA online-koolis tervisetreeneriks õppides otsuseni loobuda piima- ja nisutoodetest.

“Hakkasin katsetama ning tundsin, kuidas enesetunne, nahk, meeleolu ja kogu tervis muutus paremaks,” räägib ta oma kogemustest. “Näen, et palju kroonilisi haigusi on põhjustatud valest toitumisest.”

Tema sõnul on vanemas eas pahatihti tekkivate haiguste taga elu jooksul valest toitumisest organismi ladestunud mürk- ja jääkained. Organismi puhastamise ja õige toitumise korral saab tervist tublisti kosutada.

“Liiga palju süüakse nisu- ja piimatooteid ning liha. Rohkem peaks sööma köögivilja,” võtab Mäekallas põhimure paari lausega kokku.

Oleneb hooajast

Tema valmistatud batoonid sisaldavad Saaremaa väiketootjate köögivilju ja maheseemneid, kus lisaks vitamiinidele, mineraal- ja kiudainetele on ka palju rasvhappeid.

Kiire elutempo puhul võivad need snäkid asendada tervet toidukorda, kui piisavas koguses vett kõrvale juua. “Neid tuleks süüa täitsa enesetunde järgi,” soovitab algul enda, seejärel sõprade ja nüüd müügi jaoks tervisetooteid valmistav naine.

See pole ainus tõdemus. “Inimesed tunnevad ära hooajalisuse oma kehas ja seetõttu olenevad menukamad tooted aastaajast,” avalikustab ta. Näiteks praegu ostetakse hästi punapeedi ja pohlaga seemnebatooni, soolastest läheb aga hästi suvikõrvitsa ja sibulaga variant.

Kõhumulje

Miks toortoit?

- Toortoit ehk elus toit on taimne toit, mida ei ole kuumutatud üle +46°. Kuumutamine üle 46° hävitab suurema osa toitaineid.

- Kuumutatud toidud nõrgendavad immuunsust, ummistavad jämesoolt ja juhivad mitmete haiguste põhjustajate nimistut.

- Elus toit on rikas klorofülli ja ensüümide poolest, suudab taastada ülekoormatud/väsinud süsteemi.

- Igapäevaste roheliste mahlade, idandite, salatirohelise ja maitsetaimede klorofüll puhastab verd ning aitab uuendada rakke.

allikas: http://maaleht.delfi.ee/news/tarbija/tarbijauudised/toortoitu-saab-nuud-ka-lihtsamalt-katte.d?id=69815233

Foto: Raivo Tasso